İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burun Estetiği Ödem Bilgilendirme

Burun estetiği ameliyatı sonrası dikat edilmesi gerekenler.

Estetik burun ameliyatı sonrasında burunda oluşan şişliklere ödem deniyor, bu ödemler kendiliğinden inebilir ama zaman alır. Ödemleri hızlıca indirmek mümkün değil ama sadece biraz hızlandırmak mümkün, Maydanoz ve muz ödem atmak için iyi bir yöntem ayrıca nar suyu en etkili yöntemlerden birisidir. Burun estetik ameliyatı sonrasında oda sıcaklığı cok aşırı sıcak ve soğuk olmamalıdır, oda sıcaklığı sabit olursa daha iyi olur.Burun Estetiği Sonrası kalın derili hastalarda ödem daha yavaş geçebilir, cilt yapısı ince olan hastalar kalın derili hastalara göre daha hızlı iyileşir. Ameliyat sonrası burun dikkatli ve özenli korunmalıdır, ödem ve iyileştirmeye yararlı kremlerde kullanılabilir.

Revizyon Burun Ameliyatları sonrasında iyileşme ve ödem geç ineceği için bazen ameliyat sonrası iğne yapılıyor ameliyat sonrası ( steroid ) deniyor. steroid ameliyat sonrası hızlı bir şekilde inmesini sağladığı gibi oradaki dokuları öldürüyor ve burunda şekil bozukluğunada yol açabilir mümkün olmadıkça steroid yaptırmamaya çalışılmalıdır. Sadece revizyon amelitatları için değil normal burun estetik ameliyatları sonrasıda yapabilirler dikkatli olunmalı. ödem ve şişliklerin doğal şekilde inmesini hızlandırıcak yollara başvurulmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası En Dikkat edilmesi gerekenlerden birisi hatta başı çekiyor tabirini kullanabiliriz, ( Sıgara ) Kesinlikle içilmemeli. Ameliyat sonrası en büyük düşmanınız ödem için sıgara dır. Sıgara ödemi geçiktirdiği gibi iyileşmeyide geçiktirir ve burun estetiği ameliyatı sonrasında komplikasyon oluşmasına sebeb olduğu doktorlar tarafından açıklanmıştır.

Burun Estetiği Yaptırmak nasıl bir ihtiyaç ve seçimse ameliyat sonrası süreci doktor kontrolünde gecirmekde önemlidir. Ameliyat sonrası şişlik ve ödemler için doktor kontrol gunlerinizi aksatmayın en ufak şüphe duyucak komplikasyon veya reaksiyon ile karşılaşırsanız doktorunuza iletmeyi ve görünmeyi ihmal etmeyin.